Şehir İçi Ulaşım Sistemi Algı Araştırması Sonuçları Yayınlandı.

Şehir İçi Ulaşım Sistemi Algı Araştırması Sonuçları Yayınlandı.

İLİMİZİN YILDIZ TAEKWONDOCULARI YARI FİNALDE

İLİMİZİN YILDIZ TAEKWONDOCULARI YARI FİNALDE

Yıldızlarda Çobanlar Birinci

Yıldızlarda Çobanlar Birinci

Büyükşehir Algı Araştırması Sonuçları Açıklandı

Büyükşehir Algı Araştırması Sonuçları Açıklandı

Ülkücü şehidin adı Kocaöz’de yaşayacak

Ülkücü şehidin adı Kocaöz’de yaşayacak

Zevkine düşkün olmanın tam zamanı
  • RamazanBuldan
    • Ramazan Buldan
    • ramazanbuldan@cobanlarhaber.com
    • 31 Mart 0201 - 00:17:49

Eskiden büyükte ar korkusu,küçükte büyük korkusu vardı.okula çocuğunu yazdırmaya giden veliler. öğretmenine tabiri caizse ”eti senin kemiği benim” diyerek teslim ederlerdi. Zaten ilk eğitim öğretmene saygı ve korku çerçevesinde başlardı. Öğretmen öğretmenliğini,öğrenci öğrenciliğini bilirdi.

Geçmiş tarihte Fatih Sultan Mehmet met talebeliği döneminde babası 2. Murat’a güvenerek okulda sürekli yaramazlık yaparmış hocası Akşemsettin durumu sultana arz eder,ve ikisi anlaşırlar,ertesi günü fatihin okulunu ziyaretine giden baba murathan kapıyı çalmadan sınıfa girer bunu gören hoca padişaha sen nasıl kapıyı çalmadan içeri girersin diyerek bir tokat atar, Fatih sultan hayretler içerisinde olup biteni anlamaya çalışırken,padişah dışarı çıkar ve kapıyı tekrar çalarak içeri girer hocası Akşemsettin den özür dileyerek Fatih’in durumunu öğrenip gider, Fatih bakar ki babası padişahı döven hoca beni ne yapar diyerek yaramazlıktan vazgeçer.

Gel gelelim şimdiki zamanda bırak öğretmenin bir talebesine tokat atmasını, bazı istisna da olsa öğrencilerden dayak yiyen, alaya alınan hocalarımız var. Saygı ,korku, kavramı sadece kalemle deftere yazıla bilen basit bir yazıdan ibaret oldu.

Anne veya baba herkes kendini düşünmekten,çocuğunu,çocuğunun ahlakını,toplumda davranışlarını takip etmez hale geldi. Çocuğun her hatasında birileri birilerini suçladı ve suçlamakta inanın daha çocuğunun kaçıncı sınıfa gittiğini bilmeyen Anne babalar var. Bu kadar sorumsuz, bu kadar vurdum duymaz, yaşantımızda, hep köyümüzü, İlçemizi suçladık, suçl mayada devam ediyoruz, ÇÜNKÜ kendimiz kötüyüz, çocuklarımızda bizi örnek alınca sanırım onlardan iyi olmalarını beklemek APTALLIKTAN BAŞKA NE OLABİLİR? Kendini düzeltemeyen toplum büyükleri ,gelecekteki çocuklarından dürüstlük, saygı, hoşgörü beklemesi sizce ne kadar doğru ve inandırıcı olur?

İLK MEŞALEYİ KENDİ KALBİNDE YAKACAKSIN!

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz