ÇOBANLARHABER – Çobanlar İlçesinin İlk Haber Sitesi
Yeni kabine açıklandı: Başkanlık Sistemi Başladı.

Yeni kabine açıklandı: Başkanlık Sistemi Başladı.

ÇOBANLAR %72,56 İLE BAŞKAN ERDOĞAN DEDİ

ÇOBANLAR %72,56 İLE BAŞKAN ERDOĞAN DEDİ

YSK: Seçimi Erdoğan kazandı

YSK: Seçimi Erdoğan kazandı

Afyon’da Seçim Anketi Sonuçları

Afyon’da Seçim Anketi Sonuçları

Şehir İçi Ulaşım Sistemi Algı Araştırması Sonuçları Yayınlandı.

Şehir İçi Ulaşım Sistemi Algı Araştırması Sonuçları Yayınlandı.

“AK”la “Kara” Hak İle Batıl
 • MuratYeşil
  • Murat Yeşil
  • muratyesil@cobanlarhaber.com
  • 4 Haziran 2017 - 23:31:32
 

Ortaokul yıllarımızda edebiyat öğretmenlerimiz tarafından sınıflar arası münazara yarışmaları düzenlenirdi. Bu yarışmalarda seçilen TEZ ve ANTİTEZ konuları arasında en ilginç olanlardan bir tanesi “süt siyah mıdır beyaz mı  ” konusu idi. Münazaraya katılan gruplar savunacakları konuyu seçerken sütün beyaz olduğu tezini almak için öğretmenlere yalvarırcasına  ricada bulunurlardı. Çünkü kolay olan ve gerçek olan buydu.

Bildiğiniz gibi münazara yarışmalarında doğruyu bulmak değildir mesele , mesele savunduğunuz tez veya anti tezi en etkili tekniklerle  anlatabilme ve savunabilmektir. Jüri puanlamayı bu kriterlere göre verir. Sonuç olarak sütün siyah olduğunu savunma tezi bizim gruba düşmüştü  o gün için ulaşabildiğimiz  kısıtlı kaynaklar aracılığı ile çalışmış ve tezimizi savunmuştuk .

Çünkü süt  beyazdı ve gerçek buydu.

Ancak yarışmayı kaybetmiştik. Ama öğretmenlerimiz bize yarışmaya girmeden önce motivasyonumuzu artırmak için daha önceki yıllarda yapılan yarışmalarda sütün siyah olduğunu savunan grupların kazandığını bir efsane gibi anlatırlardı. Ama sütün beyaz olduğu herkesçe malumken münazara içinde olsa siyah olduğu tezini anlatmak çok zordu.

Ama hayat bir münazara yarışması değil. Hayatta tarafı olduğunuz görüşlerin uygulamaya geçtiği anda ki güzelliklerinden , olumlu sonuçlarından ve çirkinliğinden olumsuzluklarından seçtiğiniz dünya görüşüne göre mesul olursunuz.

Milletimiz İslam ile şereflendiğinden bugüne kadar İslam’ın insanlığa sunduğu saadeti tüm dünyaya yaymaya kendisini adamış bir millettir. Bu uğurda verilen mücadele için tarihimiz  zafer örnekleri ile doludur. Yani millet olarak tarafı olduğumuz ve olmakla şereflendiğimiz idealimizin tüm dünyaya saadet getirecek bir sistem olduğunu geçmişimizde kurduğumuz medeniyetimizin icraatları ile ıspatladık.

Bu Saadet Medeniyeti karşısındaki  anti tez tarafı olan batı  ise dünyaya getirdiği ve getirmeye devam ettiği felaketleri insanlık dışı uygulamaları ile kaybetmeye mahkumdur. Biz davamızın zayıflığından değil kendi zaaflarımız nedeniyle tarihte  bir duraklama yaşamış yeniden diriliş için adım atan bir millet olsak da gerçek şudur ki bu dünyaya gerçek huzur ve saadeti getirecek olan , tüm dünya mazlumlarının hala tek umudu olan  bir milletiz.

Sonuç olarak tarafı olduğumuz idealin güzelliklerini  ıspatlamış  ancak belli bir süre kendi gafletimiz nedeniyle  duraklatılmış tekrar dirilecekken  15 Temmuz  fetö işgal girişimleri ile ete kemiğe bürünen batıl tarafından  durdurulmak istenmiş  ancak fetöcü alcakların şahsında tüm batıl emperyalistlere okkalı bir tokat atarak dahada kuvvetlenen yeniden dirilişin canlı tanıkları olma onurunu yaşayan  bir nesiliz.

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Yeniden Diriliş’in Mimarıdır 
 

Milletimizin Hak safında yer almasında liderlik eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında tüm demokrasi ve hak yolu kahramanlarımıza minnetlerimizi sunuyoruz.

Yani biz Kuran-ı Kerim ‘in ışığında  Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in rehberliğinde davamızın sütten daha ak ve temiz idealin tarafındayız. Bizim hatalarımızda mutlaka olmuştur olacaktır da ancak İnsan demek hata demek , bu hataları yapmış olmamız savunduğumuz davanın değil bizim gafletimizdir. Bu tertemiz  idealimizin karşısında bembeyaz olan süte kara diyen zihniyetle  gerek tankın karşısına dikilerek gerek ilim ile ,gerek Siyaset ile , gerek  bilim ile , cihadımıza devam edeceğiz ta ki ak la karanın Hak ile batılın savaşının sonunda Hak’kın kazanacağı güne kadar Ak olan Hakkın tarafında, kara olan Batıla karşı mücadeleye devam edeceğiz sefer bizden zafer Allah’tan

…..Hak İle Batıl savaşında Hak için canını veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum…..
Murat Yeşil
 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz