ÇOBANLARHABER – Çobanlar İlçesinin İlk Haber Sitesi
GÜNDEM

Ramazan Geldi Hoş Geldi

Ramazan Geldi Hoş Geldi
      Ramazan’a bir ay kalmıştır, Her sabah kalktığında kahvaltısını yaparken içinden sol tarafından bir ses Ramazan da geliyor artık kahvaltı da yapamayacaksın sahurda yiyeceksin ama uykulu uykulu hiç bir lezzet alamayacaksın. Hem önünde 17 saat aç kalma gibi bir durum var diye seslenmeye başlayacak. ve daha bir ay önceden mübarek Ramazan ayının feyzini bereketini ve mağfiret ayı oluşunu sana unutturup nefsinin karşılaşacağı zorlukları aklına getirerek senin Ramazandan af ve mağfiret ile cehennemden kurtuluş ile cıkmanı engellemiş olacak.

      Artık sen Ramazanı bir an önce gelip geçmesini istediğin bir aylık normal bir zaman dilimi olarak görürsün ve artık askerliğinin bitmesini isteyen askerin şafak saydığı gibi Ramazan ayının bitmesi için şafak saymaya başlayan bir insan haline geleceksin.

       Halbu ki Allah’ın ödülünü bizzat ben vereceğim dediği ve değerine dünya malı ile paha biçilemeyen oruçlarımızın tutulduğu, açlıktan ağız kokusunun bile misk kokusuyla eşdeğer
tutulduğu , Günahlardan kurtulma ayı olan Ramazandan daha güzel bir zaman dilimi var mıdır.

       Sırf nefsimiz canının istediğini yiyemedi içemedi diye Allah’ın bizlere sunduğu hem bu dünyada hem ahirette  kurtuluş vesilesi kıldığı ve bizlere üstad Necip fazıl’ın tabiri ile “Yaşanmaya değer hayatı ” kazanmak için  büyük bir fırsat olarak verilen Ramazan ayını boş ve angarya ile geçirmeye sadece aç kalarak ve şafak sayarak Allah korusun günahlarımızdan kurtulamadan , feyz ve bereketinden faydalanamadan Ramazanı uğurlamak  kadar bir zarar bir iflas etmişlik var mıdır insan için.

Değerli dostlar Ramazan gelmeden kendimizi Ramazan ile müjdeleyelim, nefsimizin ve şeytanın içimize seslenen o çirkin seslerini zikrullah ile bertaraf edip Ramazanı aşk ile bekleyip huzur, tevbe, ve ibadetle geçirelim . İnşaallah Affedilenlerden olalım.

 

Related posts

Emniyet ve Jandarma Teyakkuzda

ÇobanlarHaber

Çobanlar’ın Ahşap Ulu Camii Kitabesi

Mehmet Buldan

AK Parti MKYK listesi belli oldu

ÇobanlarHaber

Yorum Yap