ÇOBANLARHABER – Çobanlar İlçesinin İlk Haber Sitesi
Image default
AFYON GENEL GÜNDEM KASABALAR KÜLTÜR YAŞAM

AFYON HALKINDAN BAKAN EROĞLU’NA BÜYÜK TEVECCÜH

O, Afyonkarahisar’a Afyonkarahisar halkı da O’na aşık. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ‘9 Haziran’da Emek Otopark Alanında iftarda buluşalım’ dedi, Afyonkarahisar halkı adeta akın etti.             

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Emek Otopark Alanında bizzat kendisinin verdiği iftar yemeğinde hemşehrileriyle buluştu. Günler öncesinden 3 bin kişilik olarak açıklanan yemeğe 4 bin kişi katılırken, Afyonkarahisar Belediyesi’nin tedbir amaçlı hazırlattığı bin kişilik ilave yemekle çadıra gelen hiçbir vatandaş geri çevrilmedi.

  “GELECEK YIL DAHA FAZLA KİŞİYE İFTAR VERECEĞİZ”

Afyonkarahisar halkının kendisine büyük teveccüh gösterdiği yemekte konuşan Bakan Veysel Eroğlu, tüm Afyonkarahisar halkının Ramazan ayını tebrik ederek, Cenab-ı Allah’tan Ramazan Bayramına sağlık ve afiyet içinde ulaşmayı diledi. Aslında kendisinin 10 bin kişilik bir iftar yemeği vermeyi düşündüğünü belirten Bakan Eroğlu, “Sayın Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’la da bu şekilde konuştuk; ancak burasının alabileceği kişi sayısı belli olduğu için en az 3 bin kişi olacak şekilde planladık. Ama inşallah önümüzdeki yıllarda daha kalabalık, 5-10 bin kişilik iftar programları yapacağız. İftarımıza gelen gelemeyen tüm hemşehrilerime en kalbi selam ve muhabbetlerimi sunuyorum. Allah hepsinden razı olsun ve iki cihanda aziz eylesin inşallah” dedi.             

BAŞKAN ÇOBAN’DAN GENİŞ KATILIMLI YER SÖZÜ

 Bakan Eroğlu’na iftar davetinden dolayı teşekkürlerini arz eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise şöyle konuştu: “Sayın Bakanımız, bundan bir hafta önce arayarak, 9 Haziran Cuma günü kendisinin Orman ve Su İşleri Bakanı olarak en az 3 bin kişilik iftar yemeği vermeyi arzu ettiğini bildirdi. Biz de hazırlığımızı yapıp, Bakanımızın davetini Afyonkarahisar kamuoyuna duyurduk. Ama gördük ki Afyonkarahisar halkı; durumu, sosyal seviyesi ve gelir seviyesi ne olursa olsun bu davete çok büyük ölçüde iştirak ettiler. İftar öncesi burada, 3 bin kişilik yemek düzeniyle birlikte, ilave olarak bin kişilik daha yemek hazırlamıştık, hepsi tükendi. Yani 3 bin kişilik değil, 4 bin kişilik yemek ikram edilmiş oldu. Ayrıca yine Bakanımızın ev sahipliğinde dağıtım noktalarında 2 bin 500 kişilik iftar yemeği dağıtıldı. Ben değerli vatandaşlarımızın huzurunda bu güzel davetinden dolayı Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah gelecek yıl daha geniş katılımlı bir yer ayarlayacağımıza dair de söz veriyorum. Allah, Bakanımızın kesenize bereket versin, kazancına kazanç katsın, işlerinde, tüm hayatında sağlık ve afiyet versin, kazadan beladan korusun inşallah”

 “TEVECCÜH, HESAPLAMALARIMIZIN KATBEKAT ÜSTÜNDE ÇIKTI”

Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım da Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun  iftar davetinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, “Ancak gördük ki halkımızın teveccühü, bizim hesaplamalarımızın katbekat üstünde çıktı. İnşallah bundan sonraki hesaplarımızı daha iyi yaparız. Tüm vatandaşlarımıza bir kez daha hayırlı Ramazanlar diliyor, Sayın Bakanımıza bu davetinden dolayı şahsım ve vatandaşlarımız adına teşekkürlerimi arz ediyorum” ifadelerini kullandı. Yemeklerin paylaşıldığı, yüzlerin güldüğü ve Ramazan ayının ruhunun sonuna kadar yaşandığı iftara, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu,  Vali Aziz Yıldırım, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri; Ali Özkaya ile Hatice Dudu Özkal, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Kılıçaslan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, DSİ Genel Müdür Vekili Murat Acu, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray,  çok sayıda daire müdürü, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, işadamları ve vatandaşlar katıldı.

BENZER

Yorum Yap