Yeni kabine açıklandı: Başkanlık Sistemi Başladı.

Yeni kabine açıklandı: Başkanlık Sistemi Başladı.

ÇOBANLAR %72,56 İLE BAŞKAN ERDOĞAN DEDİ

ÇOBANLAR %72,56 İLE BAŞKAN ERDOĞAN DEDİ

YSK: Seçimi Erdoğan kazandı

YSK: Seçimi Erdoğan kazandı

Afyon’da Seçim Anketi Sonuçları

Afyon’da Seçim Anketi Sonuçları

Şehir İçi Ulaşım Sistemi Algı Araştırması Sonuçları Yayınlandı.

Şehir İçi Ulaşım Sistemi Algı Araştırması Sonuçları Yayınlandı.

Çemişgezekli 3 Öğrenci Teog’da Tam Puan Aldı
Çemişgezekli 3 Öğrenci Teog’da Tam Puan Aldı

Çemişgezek ilçesinde zorlu bir yaşamın arasından koyun sağıp, çobanlık yaparak sınava hazırlanan Habib Bitkin, TEOG sınavında 6 dersten sorulan 120 sorunun 119’una doğru cevap vererek Türkiye ikincileri arasına girdi. Çemişgezek ilçesinde Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sınavında 3 öğrenci 120 sorunun tamamını yaparak Türkiye birincileri arasına girdi.

 

Çemişgezekli 3 Öğrenci Teog’da Tam Puan Aldı

 

Çemişgezek ilçesinde Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sınavında 3 öğrenci 120 sorunun tamamını yaparak Türkiye birincileri arasına girdi.

İlçede bulunan Raşit Yüksel İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Nesibe Öztürk ve İstiklal Ortaokulu Öğrencileri Ayşenur Elif Erdil ile Berdan Karataş bu yılki TEOG sınav sonuçlarına göre Türkiye birincileri oldu.

TEOG’da Türkiye birincileri arasında yer alan Ayşenur Elif Erdil, ilçenin eğitimden gelenek haline gelen başarılarından dolayı askeri personel olan babasının ilçede biten görev sürelerini gönüllü olarak uzattığını söyledi.
Erdil, “Teog sınavında 120 sorunun tamamına doğru yanıt verdim. Babam Çemişgezek’te Jandarma Uzman Çavuş. Babamın görevi dolayısıyla Çemişgezek’te yaşıyoruz. Anca Çemişgezek’teki görev süresini babam tamamlamasına rağmen, sırf ilçenin eğitimdeki başarısından dolayı gönüllü olarak Çemişgezek’teki görev süresini uzattı. İyi de oldu benim için. Full yaptım. İleride mimar ya da mühendis olmak istiyorum. Başarımda emeği bulunan aileme ve öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

TEOG Türkiye birincileri arasına giren öğrencilerden Nesibe Öztürk ise Çemişgezek Raşit Yüksel İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi. Sınav sonucunun kendisi için sürpriz olmadığını söyleyen Öztürk,”TEOG’da soruların tamamına doğru cevap verdim. Bu durum olağan dışı bir durum değil aslında. Çemişgezek ilçemiz eğitimdeki başarılara alışkın” diye ifade etti.

Ailesinin tarım ve hayvancılıkla uğraştığını anlatan Öztürk,” Ailemin ve öğretmenlerimin başarımda emeği çok fazla. Öğretmenlerimiz bizleri sınava çok iyi hazırladı. Çok ilgilendi” şeklinde konuştu.

Çemişgezekli Habib’in Teog Başarısı Türkiye’de Gündem Oldu

Çemişgezek’te okuduğu okulda yatılı kalan 14 yaşındaki Habib Bitkin, okuldan arta kalan zamanlarını ailesinin yanında çobanlık yaparak geçiriyor. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında bütün olumsuzluklara rağmen Türkiye ikincileri arasına giren Çoban Habib Bitkin, köyde bulunduğu sürede koyun otlatıp, sağımını da yapıyor. TEOG sınavında geçmiş yıllarda olduğu gibi başarı geleneğini devam ettiren Çemişgezek ilçesinde, bu yılda birçok öğrenci Teog‘da 120’de 120 yaptı. Ancak, 120 sorudan 119’unu doğru yaparak Türkiye ikincileri arasına giren Habib Bitkin, yaşından büyük yaptığı işlerle ailesine verdiği destekle dikkat çekiyor.

 

 

http://www.cemisgezekliyiz.com/

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz