ÇOBANLARHABER – Çobanlar İlçesinin İlk Haber Sitesi
Image default
AFYON GÜNDEM İSLAM KASABALAR KÖYLER

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Şuhut’lu hemşerileriyle iftar yemeğinde buluştu

 
 
Veysel Eroğlu İş Merkezinde ilçe halkı ile bir araya gelinen iftar yemeğine Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra il, ilçe protokol üyeleri, işadamları ile ilçe halkı katıldı.
 
 
İftar duası ile başlayan iftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Vali Aziz Yıldırım; “Bu iftarlar insanların kendi evlerinde yemekleri yiyemeyeceğinden veya kendi evlerinde iftarları açamayacağından değil, ramazan ayında lokmaları paylaşmak, birlik beraberliğimizi ortaya koymak için düzenlenmektedir. Sizlerin huzurunda bende Sayın bakanımıza teşekkürlerimi arz ediyorum. Ramazan ayı bereket ayı, ramazan ayı rahmet ayı, ramazan ayı ibadet ayı ve ramazan ayı sabır ayıdır. Sabrederek yirmi dokuz gün süre ile oruçlarını tutan insanlar hep birlikte bayram edecekler. İnşallah bizlerde bu hafta sonuna birkaç gün kaldı bu hafta sonunda inşallah hep birlikte bayram edeceğiz. Bütün Türkiye olarak, bütün bir Afyonkarahisar olarak, bütün İslam dünyası olarak inşallah ramazan bayramını kutlayacağız. Şimdiden ramazan bayramınızı tebrik ediyorum, hayırlara vesile olsun. İnşallah daha nice ramazanlarda ve nice ramazan bayramlarında hep birlikte olup en güzel şekilde idrak eder, en güzel şekilde birlikte sağlık ve afiyet içerisinde kutlarız. Hepinize saygılar sunuyorum, hayırlı akşamlar sunuyorum.” dedi.
 
 
İftar programında son konuşmayı yapan Bakanı Eroğlu ise; “Sevgili kardeşlerim başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtuluş olan mübarek 11 Ayın Sultanı olan ramazan ayının sonuna geldik. Rabbimiz şöyle buyuruyor, Cennette bir kapı var, adı reyhan kapısı, bütün oruçlular o kapıdan cennete girecek. İnşallah hepimizi de cennete giren Cenab-ı Allah’ın sevdiği kullar arasına nail eylesin. Sevgili kardeşlerim tabii önümüzde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi var. Kadir Gecenizi şimdiden tebrik ediyorum. Ayrıca önümüzdeki Pazar günü de Ramazan Bayramı, artık yirmi dokuz gün sabrediyoruz ve sonunda da Allah nasip ederse bayrama erişiyoruz. Cenab-ı Allah daha nice nice Kadir gecelerine ve bayramlara eriştirmeyi hepimize nasip eylesin. Tabii ki bütün bu mübarek günler milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimizin pekişmesine inşallah vesile olsun. Ayrıca Rabbim ülkemizin de, devletimizin de bahtını açık eylesin. Sevgili kardeşlerim hakikaten bu büyük millet ile uğraşan sayısız çok düşman var. Plan üstüne plan yapıyorlar. Yani sadece şimdi değil. 300 yıllık plan devam ediyor. Ama Allah’a şükür milletimizin feraseti ve kahramanlığı sayesinde, Cenab-ı Allah’ın rahmeti ve ihsanı sayesinde onların hile ve desiseleri boşa çıkıyor. Rabbim inşallah onların yeni planladıkları hileleri, desiseleri başlarına geçirsin. Özellikle bütün İslam aleminin üzerindeki sıkıntıları rabbim bu mübarek gün hürmetine kaldırsın. Milletimizin ve devletimizin yıldızı parlasın. Gelecekte gerçekten rabbim bu yüce milletimizi ve devletimizi küresel bir güç olarak lütfeylesin. Ben bu vesile ile programımıza katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.
 
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nca düzenlenen iftar yemeği, Şuhutlu hemşerileriyle kucaklaşarak ramazanlarını kutlaması ile sona erdi.

BENZER

Yorum Yap