ÇOBANLARHABER – Çobanlar İlçesinin İlk Haber Sitesi
Yeni kabine açıklandı: Başkanlık Sistemi Başladı.

Yeni kabine açıklandı: Başkanlık Sistemi Başladı.

ÇOBANLAR %72,56 İLE BAŞKAN ERDOĞAN DEDİ

ÇOBANLAR %72,56 İLE BAŞKAN ERDOĞAN DEDİ

YSK: Seçimi Erdoğan kazandı

YSK: Seçimi Erdoğan kazandı

Afyon’da Seçim Anketi Sonuçları

Afyon’da Seçim Anketi Sonuçları

Şehir İçi Ulaşım Sistemi Algı Araştırması Sonuçları Yayınlandı.

Şehir İçi Ulaşım Sistemi Algı Araştırması Sonuçları Yayınlandı.

IPARD-II Sözleşme Töreni
IPARD-II Sözleşme Töreni

Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Desteklerini üretici ve yatırımcılara destek sağlamak amacıyla kurulan Tarımsal Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Afyonkarahisar İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen IPARD-II Sözleşme töreni Vali Tutulmaz’ın katılımıyla yapıldı.
 
 
Türkiye’nin kırsal kalkınma hamlesi kapsamında 2016 yılı başında 1. Başvuru Çağrı ilanıyla proje kabulleri yapılan toplamda 95 Milyon TL’lik 97 projeye 61 Milyon TL’lik hibe desteği sağlanacaktır.
 
 
Milletvekili Ali Özkaya, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katıldığı törende konuşma yapan Vali Tutulmaz; “Güzel bir etkinliğe hep birlikte şahitlik ediyoruz. Türkiye’de en fazla bu projelerden faydalanan il olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu başarını yakalanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta Sayın Bakanlarımız olmak üzere Milletvekillerimiz, bürokrat arkadaşlarımız ve uzmanlarımızın emeği olduğunu düşünüyor ve kendilerine tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Bu başarını devamını inşallah hep birlikte getireceğiz. İnşallah bundan sonraki çalışmalarımızda bu başarıların katları olacaktır.
 
 
Tarımın önemli bir geçim kaynağı olduğunun altını çizen Vali Tutulmaz; “Bu durum sadece tarım ülkelerini değil sanayileşmiş toplumlarda bile tarım ve hayvancılığın önemli bir gelir kaynağı olduğunu görüyoruz. Ne zaman tarım endüstrileşmiş oralarda gelişmenin de artmakta olduğunu görüyoruz. Bu gün batı Avrupa ülkelerinde bu en iyi şekilde görmekteyiz. Oralarda sanayilermiş bir toplum olmalarına rağmen tarımsal girdiler ve çıktılar anlamında baktığımızda yine en önde gelen ülkelerdir.” dedi.
 
 
Ülkemizin son yıllarda tarım alanında sürekli olarak ilerlediğini belirten Vali Tutulmaz; “Afyonkarahisar da bu konuda örnek olan illerden birisidir. Bu tür etkinlikler genelde kırsal kalkınmaya yönelik, tarımın sanayileşmesinin temellerini atan yatırımlar ve girişimlerdir. Vatandaşımızın küçük miktarda bir para var ise ve iyide bir projesi var ise bu tür etkinliklerden ve katkılardan faydalanmak çok kolaydır. Geldiğimiz çağ ve geldiğimiz anlayışta kamudan kaynak almanın yolu etkin bir projeden geçiyor. Eskiden kamu bütçe ödeneğini koyar, kendince planlar ve yatırımlar yapar. Yani kamu kendi projesini yapardı. Ama artık gelinen noktada projeyi, fikri ve girişimciliği vatandaş yapacak devlet kaynaklı ya da devletin ajanları diyebileceğimiz değişik kurumlar kaynaklı krediler ile gelişmeyi sağlayacağız ve yatırımlar yapacağız. Bunda Avrupa Birliğinin de büyük katkısı oldu ve bugünkü sertifika töreninin sebebi olan I Part projesi de kalkınmamızın bu yönü ile sağlayacak bir yapı projen var ise azda paran var ise çoğunu karşılıyorum yeter ki sen bu işte bulun diyor. Bu konuda da iyi bir yönde olduğumuz gözüküyor, bu heyecanı hep beraber canlı tutmamız gerekiyor. Biz kamu olarak, siz girişimciler olarak, siyasetçilerimiz olarak herkes bu heyecanı devam ettirmeliyiz ki bundan sonraki projelerde de sadece I Part projesi değil kalkınma ajanslarının projelerinden kaynaklarından faydalanma. Diğer proje kaynaklı kamunun diğer alanlarından faydalanma yönünde bu heyecanımızı canlı tutmamız gerekiyor. Ben bugüne kadar emeği geçenlere tekrar huzurunuzda teşekkür ediyorum bu projenin bu projelerin sağlıklı bir şekilde sonuçlanmasını diliyorum. İnşallah onların açılışlarında da yine aynı heyecanı birlikte yaşarız diyorum ve Allaha emanet olun.” dedi.
 
 
IPARD-II Sözleşme töreni sözleşmenin imzalanmasının akabinde çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz