ÇOBANLARHABER – Çobanlar İlçesinin İlk Haber Sitesi
GÜNDEM

Vali Mustafa Tutulmaz Şehit Yakınları ve Gazilerimiz ile Biraraya Geldi.

Vali Mustafa Tutulmaz 15 Temmuz Şehitleri Anma,  Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında Valiliğimizce düzenlenen yemekte Şehit ve Gazi yakınları bir araya geldi. 
 
 
Milletvekilleri Yasin Aktay, Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Kılıçaslan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, askeri erkan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.
 
 
Program öncesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca gönderilen 15 Temmuz temalı fotoğraf sergisi Vali Tutulmaz ve diğer protokol üyelerince ilgiyle takip edildi. Vali Mustafa Tutulmaz program öncesinde şehit yakınları ve gazilerimiz ile yakından ilgilenirken, her türlü ihtiyaç ve taleplerinde kendilerine Valilik kapılarının açık olduğunu ifade etti.
 
 
Kuranı Kerim tilavetinin ardından başlayan programda 15 Temmuz gazisi Hüseyin Öztürk tarafından okunan şiir programa katılanlar tarafından bolca alkış aldı. 
 
 
Daha sonra kürsüye gelen Vali Mustafa Tutulmaz; “15 Temmuz’un bir etkinliği olarak bugün bir aradayız. 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak adına bu hafta değişik etkinlikler gerçekleştirdik. Bugün de burada bir araya geldik.  Biraz sonra da Üniversitemizde 15 Temmuz ile ilgili bir panelde birlikte olacağız. Değerli misafirler 15 Temmuz bir darbe girişimidir. Ancak sonuçları itibariyle bakıldığında darbe girişiminden daha öte ülkemizin bölünmesi, parçalanması, iç savaşa sürüklenmesinin bir provasıdır. Türkiye, bulunduğu coğrafyada her zaman ön planda olmuş, gerek insanlığa, gerek İslamiyet’e önemli hizmetleri bulunmuş bir ülkedir. Lider bir ülkedir ve bunun liderliğini daha fazla hazmedemeyen batılı ülkeler ve onların içimizdeki maşalarınca 15 Temmuz darbe girişiminde bulunulmuştur. Ancak o gün karanlıkta başlayan bir akşam sabaha çok güzel bir aydınlıkta ulaşmıştır. Çünkü artık bu millet Malazgirt’te bu toprakları vatan yapan Malazgirt’in benzerini yaşamıştır. Yine bu içinde bulunduğumuz toprakların Zaferin temeli olmasının başlangıcındakine benzer şekilde o gün yaşamışız.
 
 
Kurtuluşumuzun ve kendi özgürlüğümüzün temeli olmuştur. Bunu hep beraber yaşadık, burada bulunan herkes buna şahitlik yaptı ve hatta bir kısmımız bunu bizzat yaşadı. Artık bu millet kendine pranga vurulamayacağını, kendileri tarafından zarar verilemeyeceğini o gün çok büyük bir gayret, fedakârlıkla ve canı pahasına göstermiştir. İçinde bulunduğumuz topraklar tarih boyunca bu vatanı vatan yapan en önemli özelliğini taşıyan kutsal topraklardır. Ve Afyonkarahisar en fazla şehit veren illerden birisidir. Şu anda beraber olduğumuz değerli şehit yakınlarımız en büyük fedakârlığı göstermişlerdir. Bu fedakarlığın karşılığını da bu 80 milyon vatandaşımız görmektedir, takdir etmektedir ve değerlendirmektedir. Bunun bu şekilde bilinmesini isterim. Ayrıca devletimiz şehitlerimizin, gazilerimizin yanındadır. Her zaman onların dertleri ile dertlenmektedir, onların problemlerini çözmek için her türlü gayreti sonuna kadar göstermektedir. Ben fazla vaktinizi almayacağım. Buradan Üniversitemizde darbe girişiminin değişik yönlerinin anlatılacağı panele katılacağız. Yarın akşamda yine meydanda demokrasi nöbetimizi geçen yıl yaptığımız gibi hep beraber tutacağız. Allah bu millete bir daha bu tür sıkıntıları göstermesin, Allah şehitlerimizin mekanını cennet etsin, yakınlarına sabır versin. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize en kalbi duygularımı sunuyorum.” dedi.

Related posts

AK Parti’de yeni MYK belli oldu

ÇobanlarHaber

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMI

ÇobanlarHaber

Şehir İçi Ulaşım Sistemi Algı Araştırması Sonuçları Yayınlandı.

ÇobanlarHaber

Yorum Yap