ÇOBANLARHABER – Çobanlar İlçesinin İlk Haber Sitesi
Image default
-MANŞET- AFYON AKKOYUN GEBECELER GENEL GÖYNÜK GÜNDEM IŞIKLAR KALE KASABALAR KOCAÖZ KÖYLER SİYASET SÜLÜMENLİ

MHP, Habib Ören’i ihraç etti

İddialara göre MHP İl Başkanı Mehmet Karagöz ile aralarında yaşanan tartışma ve sorun nedeniyle ihraç edildiği iddia edilen Habip Ören’in, ihraç haberinin duyulmasının ardından başta MHP’li İl Genel Meclis üyeleri olmak üzere, İl Yönetimi ve parti teşkilatında tepkilere neden olduğu öğrenildi.

 

GEREKÇE UYUMSUZ DAVRANIŞLARIYMIŞ

Çobanlar İGM Üyesi Habib Ören’in partisinden ihraç edilmesindeki nedenin ise; “Uyumsuz davranışları, MHP Çobanlar İlçe Başkanı ile olan özel sorunlarını siyasi çalışmalara yansıttığı” öne sürülerek parti disiplin kurulu tarafından kesin ihracına karar verildiği bildirildi. Disiplin kurulu üyeleri Yücel Seleoğlu, Ahmet Gökduman, Sabri Özerdem, Nursel Tüplek, Emin Özalp, Hüseyin Karnıbüyük ve Ahmet Göktaş’ın aldığı kesin ihraç kararını İl Başkanı Mehmet Karagöz tarafından onaylanmasının ardından Habib Ören’in partiden ihraç edildiğini Çobanlar İlçe Başkanlığına yazılı olarak bildirildiği öğrenildi.

 

TEŞKİLAT İHRAÇ KARARINA ŞAŞKIN

Disiplin kurulu üyelerinin Çobanlar İl Genel Meclis üyesi Habip Ören’in kesin ihraç kararını almadan önce Ören’in ifadesini aldığı öğrenilirken, kararın tamamıyla İl Başkanı Karagöz ile Ören arasında yaşanan sıkıntılardan dolayı olduğu öğrenildi. Teşkilat ve meclis üyelerinin kararın ardından şaşkına döndüğü öğrenilirken, parti tarafınca yapılan uygulamanın yanlış ve yersiz olduğu dile getirildi. Yaşanan kesin ihraç konusu ile ilgili olarak Habip Ören’in bir açıklama yapıp yapmayacağı ise merakla bekleniyor.

 

BENZER

Yorum Yap