ÇOBANLARHABER – Çobanlar İlçesinin İlk Haber Sitesi
Image default
-MANŞET- AFYON AKKOYUN GEBECELER GENEL GÖYNÜK GÜNDEM IŞIKLAR KALE KASABALAR KOCAÖZ KÖYLER SİYASET SÜLÜMENLİ

Ören: “Parti kimsenin babasının çiftliği değildir”

 

Habib Ören’in kendisine yazılı bir gerekçeyle bildirilen ihraç kararında ise, Çobanlar Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı ile arasındaki, şahsi problemi gerekçe gösterdi. Bunun üzerine, Habib Ören konu ile ilgili sesliğini, bozarak kamuoyuna bir açıklama yaptı.

 

Ören yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

 

“ Değerli Kamuoyu ben 20.10 1969 yılı Afyonkarahisar Çobanlar Doğumlu Habib Ören, 2014 yılı yerel seçimlerinde,   Çobanlardan İl Genel Meclisi Olarak seçimlerde aday oldum o dönem başımıza gelen talihsiz bir trafik kazası nedeni ile ceza evindeydim. Ceza evinde olmamıza rağmen Allah nasip etti ve Çobanlar halkımızda teveccüh gösterdi. Bizleri bu göreve layık gördü, O günden bu zamana kadarda MHP için elimizden geldiği kadar uyum içerisinde halkımızın bana verdiği teveccühü de boşa çıkarmamak adına çalıştık.

 

Yıllardır Afyonkarahisar’da esnafım beni tanıyan herkes nasıl bir yapıya sahip olduğumu nasıl bir karaktere sahip olduğumu çok iyi bilir. Bu partiye gönül verdim vereli hiçbir zaman menfaatim doğrultusunda hareket etmedim ve edeni de asla tasvip etmedim. Benim asla Parti ile bu zamana kadar hiçbir sıkıntım olmamıştır.

 

 Fakat yeni il yönetimi, kendi çıkarları doğrultusunda partimiz ile bağdaşmayan bir takım yanlış hareketler sergilemişlerdir. Bizler gelip geçiciyiz, Parti ise bakidir. Ve bu parti kimsenin babasının çiftliği de hiç değildir. Yapılan bu yanlış tutum ve il yönetiminin sergilemiş olduğu davranışlar nedeni ile mevcut il Yönetiminin yanında aklı başında kimse kalmamıştır. Ben şahsım adına her zaman doğruyu savundum ve her zaman da doğrunun yanında yer aldım.

 

 Bu bağlamda Partimizi de sürekli ön planda gördük. Lakin yanlış kişilerin Parti Genel Merkezimiz tarafından, il yönetimine layık görülmesi,  Afyonkarahisar’da sürekli Parti içerisinde kan kaybetmesine neden olmuştur. Mevcut İl yönetimi de bunu çok iyi bilmektedir. Mevcut İl Yönetimi en ufak bir meseleyi dahi, parti üyelerine sert bir şekilde tabir yerinde ise, astığımız astık, kestiğimiz kestik yöntemi ile yaklaşmaktadırlar.

 

Bu durum ise Parti içerisinde sürekli gerginliğe, neden olmaktadır. Hale hazırda İl Genel Meclisi Üye sayımız benim ihracımla 13’e düştü. Bir arkadaşımız ise kendi iradesi ile istifa etti. Şu an ise, Kalan bu 13 İl Genel Meclis Üyesinin 9 ‘u mevcut yönetimi tasvip etmiyor sadece yanlarında İl Başkanı dahil 4 kişi var. Bu durum Partimiz açısından birleştirici değil, adeta ayrıştırıcı bir durumdur. Şahsıma gönderilen ihraç kararı, basit bir konudan ibaret olmakla beraber, mevcut Çobanlar MHP İlçe başkanı ile aramdaki şahsi problem beni ilgilendirir. Kesinlikle bu şahsi problemimin de partimizle uzaktan ve yakından alakası dahi yoktur.

 

 Bana gönderilen ihraç kararı dilekçesinde sanki bu olayı bir parti meselesi gibi göstermek ise bir talihsizliktir. Bunun yanında, mevcut Çobanlar İlçe Başkanı, her ne kadar MHP’li gibi görünse de, kendisinin Meral Akşener’e destek verdiği, her kes tarafından bilindiği gibi, mevcut il Yönetimi tarafından da bilinmektedir. Şimdi siz değerli kamuoyuna soruyorum, Değerli Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Meral Akşener’i destekleyenlerin tamamını bildiğiniz üzere, partiden ihraç etmişti. Peki, mevcut İl Yönetimi bunu bildiği halde, neden hala bu ilçe başkanının arkasında duruyor?

Ören Parti kimsenin babasının çiftliği değildir.

Buradan akıllara şu soru geliyor o zaman mevcut İl Yönetimi demi Meral Akşener’i destekliyor? Bunu da siz değerli kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Bu zamana kadar her zaman mensubu olduğum Partimin yanında yer aldım ve partime karşı da hiçbir şekilde yanlışım olmadı. Verilen İhraç kararını da saygı ile karşılıyorum.

 

Bundan böyle İl Genel Meclisinde şahsıma verilecek, ülkem için, vatanım için yapmam gereken her türlü göreve hazır olduğumu belirtir, saygılarımı sunarım.” 

Kaynak: http://www.afyontime.com

BENZER

Yorum Yap